четвер, 10 грудня 2020 р.

Поцікався!


Вивчаючи минуле, ми будуємо своє майбутнє,спираючись на досвід поколінь, які жили до нас. І відмовитись від минулого ми не можемо і не маємо права,  адже це частина нашого сьогоденного життя, наша історія, з якої походить наша країна й кожен із нас. Недарма давні греки називали  історію «наставницею життя».

Одним із джерел поповнення наших знань про минуле нашого краю є ряд  публікацій  в обласній газеті «МИГ». 

Про історичне походження слова «Дніпро», річки Верхня Хортиця, яку меноніти називали «Наш Йордан»; Віковий, Великий або Хортицький дуб; походження кампнерів, прізвиськ мешканців 18 сіл Хортицької колонії, походження назви  «Хортиця» дізнаєтесь в статті-дослідженні Олега Власова, молодшого наукового співробітника Національного заповідника «Хортиця».

( Більше інформації ви можете переглянути за посиланням: газета «МИГ» №38 від 17.09.2020 р.)

Розповідь про  зруйновані храми, церкви, де службу правлять ангели, ви зможете знайти в фотографіях Олесі Савченко.

( Більше інформації ви можете переглянути за посиланням: газета «МИГ» №40 від 01.10.2020 р.)

Заочну подорож по менонітській Хортиці, де гармонічно поєднались історія та географія, пропонує нам публікація Олега Власова, молодшого наукового співробітника Національного Заповідника «Хортиця».

(Більше інформації ви можете переглянути за посиланням: газета «МИГ»  №41 від 08.10.2020 р.)

            З 1976 р. одна із малих планет пояса астероїдів між орбітами Марса та Юпітера носить ім’я штурмана 46-го гвардійського нічного бомбардувального полку Євгенії Руднєвої, яка загинула в 23 роки. Уродженка м. Бердянська загинула в 1944 р. Посмертно їй присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

( Більше інформації ви можете переглянути за посиланням: газета «МИГ» №43 від 22.10.2020 р.)

            Про Городище і фортецю, що поблизу Савур-могили, про Кінь-гору на березі річки Конка, окремі уривки з давніх легенд; про міста Ногайськ та Оріхів дізнаємось із «подорожей» разом з Володимиром Шаком.

( Більше інформації ви можете переглянути за посиланням: газета «МИГ» №45 від 05.11.2020 р.)

            Дізнатися про Україну героїчну і ліричну від потомка писаря війська Запорожського через  твори народного художника України Віктора Полтавця.

( Більше інформації ви можете переглянути за посиланням: газета «МИГ»  №46 від 12.11.2020 р.)

            Друге пришестя Іоанна, чудотворця Кронштадського, Хортицька мадонна представлені в творчості художниці з Василівки Ніни Речки.

(Більше інформації ви можете переглянути за посиланням: газета «МИГ» №46 від 12.11.2020).

            З третьою визначною архітектурною пам’яткою Василівки, а саме з будинком, який збудований в 1790 р. генералом Василем Поповим із конструкцій загиблих турецьких кораблів, які зроблені із ліванського кедра, знайомить нас Володимир Шак.

( Більше інформації ви можете переглянути за посиланням: газета «МИГ» №49 від 03.12.2020 р.)

          Читайте й дізнаєтесь багато корисного для себе.


Немає коментарів:

Дописати коментар