понеділок, 31 січня 2022 р.

Професії майбутнього в межах компетентностей ХХI століття


 Людство не раз намагалося спрогнозувати свій розвиток у майбутньому, висуваючи наукові гіпотези та релігійні передбачення, вигадуючи цілі світи в книгах та фільмах. Інколи траплялися цікаві збіги, як-от про біологічну зброю з Уханя в книзі "Очі темряви"(1981 рік) письменника-фантаста Діна Кунца або передбачення масштабних терактів у Парижі 13 листопада 2015 року в комп'ютерній грі-шутері "Battlefield 3", якак вийшла 2011-го. Від теорій змов та теорій часу до висловлювань відомих людей або персонажів із фільмів, які збуваються. Такі прогнози задають певний векторт руху, поштовх розвитку цивілізації та відіграють ключову роль у плануванні життєвого шляху людини.

        Професії майбутнього вивчають за допомогою технологічного форсайту компетенцій. Форсайт - це сценарне прогнозування розвитку людства з метою передбачити соціально-економічні тенденції. Для цього експерти та науковці з різних сфер збираються разом і досліджують гнові технології, відкриття, інструменти і тренди. Вони намагаються передбачити, коли та в яких сферах знадобляться нові фахівці.

          Світ не стоїть на місці, і вміння швидко та результативно адаптуватися вносить у професійне життя чимало змін. Якщо раніше студент після навчання міг роками вчитися завдяки базі, яку отримав в університеті, то тепер його знання потрібно поновлювати щоквартально, щоб відповідати тенденціям та новим підходам у роботі. Адже від цього залежить репутація компанії, в якій він працює, та її продукту.

              Поява нових професій тісно пов'язана зі сферами, на які впливають глобальні події у світі. Прикладом цього стала світова пандемія, яка повністю змінила наше уявлення про ведення бізнесу, дистанційне навчання, проєктний менеджмент, управління персоналом, покупки, візити до лікаря тощо. Увесь світ буквально тза кілька місяців різко змінив вектор розвитку остаточно на онлайн.

               Оскільки діджиталізація глибоко проникла у повсякденне життя, онлайн-технології та онлайн-комунікації спровокували появу нових видів професій, які перебувають на стику звичних нам спеціальностей.    

        

Немає коментарів:

Дописати коментар